Για την ολοκλήρωση της εγγραφής / ανανέωσης εγγραφής των μαθητών/τριών  στο σχολείο μας, οι γονείς-κηδεμόνες θα πρέπει να καταθέσουν από  1/9/2023 έως  11/9/2023 τα παρακάτω δικαιολογητικά. Η κατάθεση ή συμπλήρωση των δικαιολογητικών μπορεί να γίνει στο σχολείο  από τον γονέα-κηδεμόνα αυτοπροσώπως. Εναλλακτικά ο γονέας-κηδεμόνας έχει τη δυνατότητα να συμπληρώσει το δικαιολογητικό στο Κ.Ε.Π., ώστε να φέρει το γνήσιο της υπογραφής, και να το αποστείλει στο σχολείο, όπως επίσης και να συμπληρώσει το δικαιολογητικό ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής gov.gr  και να το  αποστείλει ηλεκτρονικά στο email του σχολείου 1lykagva@sch.gr  αναγράφοντας ως θέμα στο e-mail: εγγραφή μαθητή ονοματεπώνυμο μαθητή/τριας  τάξης…..

α. Για την Α΄ Λυκείου ΓΕΛ

1) Υπεύθυνη Δήλωση κηδεμόνα. Για να την εκτυπώσετε πατήστε ΕΔΩ.

3) Υπεύθυνη Δήλωση έτερου κηδεμόνα που δεν έκανε την ηλεκτρονική εγγραφή. Για να την εκτυπώσετε πατήστε ΕΔΩ

3) Φωτοτυπία Δελτίου Αστυνομικής Ταυτότητας ή πιστοποιητικό του Δήμου στα μητρώα του οποίου είναι γραμμένος ο/η μαθητής/τρια

4) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή. Για να το εκτυπώσετε πατήστε ΕΔΩ

5) Εκτύπωση ηλεκτρονικής εγγραφής