Επικοινωνία με το Σύλλογο Διδασκόντων

Μια σημαντική παράμετρος στην εκπαιδευτική διαδικασία είναι η συχνή επικοινωνία μεταξύ των γονέων/κηδεμόνων και του σχολείου.

Η επικοινωνία και η γόνιμη συνεργασία με τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας αποτελεί πρωτεύουσα προτεραιότητα του σχολείου μας, θεωρώντας την μια από τις κύριες συνιστώσες της εκπαίδευσης. Η επικοινωνία αυτή συμβάλλει καθοριστικά στην πρόοδο και την εξέλιξη των μαθητών αλλά και στην έγκαιρη αντιμετώπιση προβλημάτων που επηρεάζουν τη φοίτηση και την καθημερινότητά τους στο σχολείο.

H επικοινωνία με τους καθηγητές του σχολείου μπορεί να γίνεται με επίσκεψη των γονέων/κηδεμόνων στο σχολείο.

Μόλις οριστικοποιηθεί το Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα του σχολείου, θα ανακοινωθούν οι ημέρες και οι ώρες που οι καθηγητές θα είναι στη διάθεσή σας για να ενημερώνουν για την πρόοδο ή οποιοδήποτε άλλο θέμα αφορά τους μαθητές του σχολείου.

Ενημέρωση για τις απουσίες των μαθητών

Κατά την επίσκεψή σας στο σχολείο μην παραλείψετε να ενημερωθείτε από τον Υπεύθυνο Τμήματος για τη φοίτηση/απουσίες των παιδιών σας.

Για να ενημερωθείτε για την ισχύουσα νομοθεσία σχετικά με τις απουσίες, μπορείτε να διαβάσετε το αναλυτικό άρθρο κάνοντας κλικ στο σύνδεσμο που ακολουθεί: ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Ημέρες ενημέρωσης γονέων

ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΕΜΠΤΗ
ΚΑΝΑΒΕΛΗ ΕΛΙΑΝΑ ΠΕ02 ΑΣΒΕΣΤΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΠΕ02
ΚΟΦΙΝΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΕ02 ΚΑΚΛΑΜΑΝΗ ΕΛΕΝΗ ΠΕ02
ΝΙΚΟΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΠΕ02 ΜΠΙΜΠΙΚΑ ΜΑΡΙΑ ΠΕ02
ΤΟΠΑΛΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΕ02 ΑΡΒΑΝΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕ03
ΓΙΑΝΝΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΠΕ03 ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ ΠΕ11
ΜΑΡΙΝΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΠΕ04.04 ΠΑΓΟΥΡΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕ03
ΨΑΡΑΚΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ ΠΕ04.02 ΜΠΙΣΜΠΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΕ04.01
ΡΟΚΑ ΕΥΔΟΚΙΑ ΠΕ05
ΓΕΡΟΝΤΙΤΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΠΕ80
ΨΑΡΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΕ86

Η ενημέρωση των γονέων θα γίνεται 9.00-13.00 και σύμφωνα με τα κενά των καθηγητών. Για τους καθηγητές που βρίσκονται σε περισσότερα σχολεία την ίδια ημέρα ισχύουν τα παρακάτω:

Η κα Κολιάδη Ανθούλα ΠΕ80 δέχεται κάθε Δευτέρα 1ο και 2ο διάλειμμα.

Η κα Δημητρίου Φωτεινή ΠΕ05 δέχεται κάθε Τετάρτη 1ο και 2ο διάλειμμα

Η κα Κουζούπη Δέσποινα ΠΕ03  δέχεται κάθε Πέμπτη 5ο και 6ο διάλειμμα