Επέτειος 25ης Μαρτίου

Φωτογραφίες και βίντεο από τον εορτασμό της εθνικής επετείου με τη θερμή συμμετοχή των μαθητών όλων των τάξεων του σχολείου μας. Απήγγειλαν ποιήματα, τραγούδησαν και χόρεψαν παραδοσιακούς χορούς. Ενώ οι ίδιοι μαθητές παίζοντας διάφορα μουσικά όργανα έντυσαν μουσικά όλη την εκδήλωση.

Ευχαριστίες οφείλουμε καταρχήν στους μαθητές μας, που αφιέρωσαν πολύ χρόνο και δούλεψαν με μεράκι για αυτή τη γιορτή, καθώς και σε όλους τους υπόλοιπους μαθητές του σχολείου μας, που αγκάλιασαν και υποδέχτηκαν τόσο θερμά την προσπάθεια των συμμαθητών τους και καθ όλη τη διάρκεια της γιορτής, τους ενθάρρυναν και τους επευφημούσαν συνεχώς. Επίσης, ευχαριστούμε τις συναδέλφους κ. Ε. Κακλαμάνη, Σ. Κοντογιάννη και Ε. Λεγάκη που οργάνωσαν, επέλεξαν τα κείμενα και συντόνισαν τη δουλειά των μαθητών, το Διευθυντή κ. Α. Λεμπέση που προλόγισε τη γιορτή με αναφορές στην ποίηση και στα σύγχρονα προβλήματα που αντιμετωπίζει σήμερα η χώρα και τέλος τον υποδιευθυντή κ. Α. Μπεθάνη για την πολύτιμη βοήθειά του στη λειτουργία του τεχνικού εξοπλισμού που χρησιμοποιήθηκε. Πραγματικά, χωρίς τη συλλογική προσπάθεια όλων ?μαθητών και καθηγητών- δε θα μπορούσε να πραγματοποιηθεί αυτή η όμορφη και χαρούμενη εκδήλωση.

Δήμητρα Ψαρρή ΠΕ19

BINTEO ΣΤΟ Youtube εδώ